Хай завжди буде пісня поміж нас!
Народна пісня кожної країни є одним із найбільш поширених жанрів мистецтва. Світ пісенної культури народів безмежний. Це скарбниця людської духовності, що полонить почуття, розум і серце. В пісні відтворюється світогляд народу, його морально-етичні та естетичні цінності.
Пісенний фольклор — це чудове джерело автентичного матеріалу, котрий сприяє підвищенню учнівського інтересу до вивчення англійської чи німецької мов.
День18 червня розпочато мовленнєвими зарядками , розучено скоромовки « SisterSuzie» (І загін), « Kommtanzmitmir» ( ІІ загін), tongue – twister «Fuzzywuzzy» ( ІІІ загін).
Виходячи з тематики літнього мовного табору «ДИВОСВІТ» ( « МIRAKLEWORLD», «EINEWUNDERBAREWELT» ) , в процесі навчання було вивчення популярних народних англійських та німецьких пісень, що складають невід'ємну частину культури англомовних та німецькомовних країн. Обравши пісеньку з відповідним лексичним наповненням, вихователі урізноманітнили опрацювання певної теми.
Так загін "Adventure" представив сюжети балад, легенд,пісні, пов’язані з календарними обрядами (проводи зими, свято врожаю і т. д.), акцентуючи увагу на почуттях та емоціях людини, прослухали пісню «GreenLeaves». Вихованці загону розіграли лексичну гру «Послухай і запиши», де правильно відгадували жанри англійських народних пісень. Запропонували заспівати у групах пісні «AuldSungLyne», «CarrolsoftheBells».
Крім пісенного репертуару дорослих, існує і особливий дитячий пісенний репертуар, їх співають переважно хором. Дитячі пісні зберегли деякі давні риси, вони дуже своєрідні за формою. Серед них багато пісеньок про тварин, про погоду, є дражнилки, потішки, лічилки, найрізноманітніші ігрові, хороводні, танцювальні пісні. Саме вони милозвучно лунали з уст дітей.
Народна пісня неможлива і без народного танцю. Тому в загоні "Eurokinder" ознайомлювались з короткіими історичними відомостями про німецькі народні танці, пов'язані з стародавніми звичаями, які виконувалися об'єднаннями сільської молоді ( Burschenschaft ). Танці зазвичай влаштовували по святах - на масницю, на паску, після закінчення посіву, в день вигону худоби в травневі свято, в день святого Йоганнеса, після збору врожаю в день святого Мартіна і в зимові свята. Влітку танцювали на відкритому повітрі, під липами; взимку влаштовували танці в закритих приміщеннях - на току. Багаті народні танці і сільські ходи, наприклад «біганина з прутами» ( Faschen ) і дзвіночками ( Glockler ), «стрибки Перхт», «сім стрибків» і т.д., походять з дохристиянських звичаїв. Деякі елементи танцю «Volkstanz» вихователі розучили із дітьми.
Впродовж відпочину з учнями було проведено інформаційно-просвітницькі хвилинки «Безпека дорожнього руху-безпека життя» та конкурс дитячого малюнка «Будь обережною ,дитино!».
В післяобідній період на дітей чекали спортивні майданчики, де Удут Ю.Ю. та вихователі організували проведення волейбольних змагань між хлопчиками та дівчатами.
А далі, звичайно,були підсумки дня…
|