19:04
Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства»

      Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства». Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
     Прояви насильства супроводжують людство з давніх давен. Упродовж тисячоліть одна людина кривдить іншу людину, чинить насильство щодо неї. У світі постійно відбуваються війни, напади на людей, дискримінація, приниження. Прикро, що ми звикли сприймати насильство, як щось неминуче, адже прояви насильства порушують права людини, принципи її вільного та справедливого існування. І коли насильство чиниться поруч із нами чи в нас у домі, у школі, на вулиці, ми можемо й повинні зупинити його.

     Саме тому щорічно, починаючи з 1991 року, міжнародна спільнота підтримує акцію «16 днів проти насильства». Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій з більш ніж 100 країн світу активізують свої зусилля заради об’єднуючої мети: збільшити розуміння та обізнаність про всі форми насильства у співвітчизників, створити в конкретному регіоні або окремій державі соціальний простір, вільний від насильства.
    Дати початку та завершення акції вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.
     Саме тому ,в нашому освітньому закладі з 25 листопада по 10 грудня було проведено  тематичні заходи, зокрема класними керівниками 1-11 класів інформаційно-просвітницькі хвилини «Від миру вдома до миру в усьому світі» та години спілкування «Зупинимо насильство разом ».
      Практичним психологом Ковач А.А. було також проведено низку різноманітних заходів:
психологічна бесіда-тренінг «Зупинимо СНІД разом», психологічна гра «Володарі кілець» за участі учнів 9-х класів;
заняття з елементами тренінгу «Скажи ні сучасному рабству», психологічна гра «Рожеві окуляри» (учні 11 класу);
уроки доброти та чуйності (учні індивідуальної та інклюзивної форми навчання);
навчальний практикум «Дитина в ситуації шкільного насилля. Запобігання булінгу в шкільному середовищі.» (учні 8-х класів);
заняття з елементом тренінгу «Я маю право» (учні 3-4 класів);
нкетування «Вивчення проявів насильства в класному колективі» (учні 5-11 класів);
акція «Запали свічку» (до вшанування пам’яті студенток, розстріляних в Монреалі) (учні 10 класу). 
     У рамках щорічної Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» 9 грудня 2021 року відбулась також зустріч співробітників ВП №1 Мукачівського РУП ГУНП в Закарпатській області з учнями  нашого освітнього закладу. Зокрема, було проведено тематичні інформаційно-просвітницькі бесіди щодо попередження та проявів   насильства у різних сферах діяльності та життя .
     На початку зустрічі старший дільничий офіцер поліції майор Канчій В.Ф., дільничі офіцери поліції-старший лейтенант Клевець Р.І. та лейтенант Падеріна А.С. спілкувалися з учнями на тему насилля та як слід діяти, щоб його уникнути. Так, школярі висловлювали свої думки та приймали  участь в обговоренні. 
     Темою  цього дня було і питання булінгу. Правоохоронці розповіли учням про наслідки булінгу в освітньому середовищі та взагалі, методи протидії йому та яка існує відповідальність за подібні протиправні дії.      Представники поліції закликали дітей не боятися повідомляти про такі факти, а одразу звертатися до доролих, вчителів ,батьків та правоохоронних органів. 
     Цікава та змістовна бесіда запам'ятається учням та стане в нагоді у подальшому житті ,щоб  бути відповідальним і вміти захистити себе у подібних небажаних ситуаціях. 

     Саме такі заходи сприятимуть приверненню уваги учнів, батьків ,вчителів та громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з ними, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства.
Адже ,сучасне розвинуте суспільство не сприймає насильства, а рішення проблеми заподіянням фізичного болю повинне раз і назавжди зникнути зі «списку можливих варіантів».

 

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Категорія: Події | Переглядів: 163 | Додав: innaroman1996 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]