07:15
«Квіти у полі, там де Крути…»

Ще юнаки, ще майже діти,
А навкруги, і смерть, і кров.
На порох стерти, перебити!
Іде на Київ Муравйов.
Полків його не зупинити,
Та рано тішаться кати:
Коли стають до зброї діти,
Народ цей — не перемогти!


   Ці рядки український поет Микола Луків присвятив подвигу української молоді – студентам і гімназистам , які 29 січня 1918 року прийняли нерівний бій з більшовицькою навалою біля станції Крути та поклали найдорожче на вівтар свободи – власне життя.
   Бій під Крутами – одна з тих сторінок історії, що привертають увагу суспільства. Подвиг студентів-крутян став символом мужності та беззастережної любові до власної Батьківщини. За часів радянської влади, про бій під Крутами забули на довгих 70 років, до отримання Україною незалежності. Тільки в останні роки історики почали активно вивчати наявні матеріали. І хоча зараз виникає більше питань, ніж відповідей, незмінним залишається один факт: битва під Крутами – одна з визначних сторінок історії України, яку ми маємо пам’ятати.
   Цього року українці всього світу відзначають 101-шу річницю події. Не залишилися осторонь і учні Кольчинської школи. Так, 28 січня було проведено ряд виховних заходів, присвячених цій видатній події: учнівська конференція «Шляхами героїв Крут», учні 10-11 класів підготували презентацію «Герої Крут», де розповіли про героїчний подвиг курсантів під Крутами та провели паралель між минулим і сьогоденням. Також було переглянуто відеоролик «Пам'ятай про Крути».
   Подвиг українських юнаків під Крутами, що своєю кров'ю окропили святу землю в боротьбі за волю України, навічно залишиться в історії як символ національної честі. Вічна слава героям Крут!

ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Категорія: Події | Переглядів: 358 | Додав: zpzp | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]