12:51
Семінар-практикум вчителів математики Мукачівського району «Шляхи підвищення ефективності підготовки учнів до ЗНО з математики»

   У останній зимовий день, а саме 28 лютого, на базі нашої школи було проведено районний семінар-практикум вчителів математики Мукачівського району на тему: «Шляхи підвищення ефективності підготовки учнів до ЗНО з математики». Досвідом роботи з використання найбільш ефективних  форм та методів роботи з учнями під час підготовки до ЗНО на уроках, поділились вчителі математики школи, а також проаналізували результати ЗНО за попередні роки.

   Учасників семінару привітала директор школи Хатуна Важаївна Удут і ознайомила їх з презентацією навчального закладу на тему «Система роботи школи щодо підготовки учнів до участі в ЗНО». Приємно, що завітав на семінар й селищний голова Микола Васильович Дуб, який своєю присутністю показав свою небайдужість до  учнів-випускників  та до  життя школи в цілому.

   Учителі відвідали урок математики у 7-А класі  за темою «Лінійна функція, її графік та властивості», який  провела Еріка Оттівна Чечур, учитель математики. Учні сьомого класу показали достатній рівень знань, працювали творчо і активно, виконуючи завдання під умілим керівництвом учителя. Урок оцінено як високоефективний.

   Цікавим та змістовним був відкритий урок у 11 класі на тему «Розв’язування вправ на обчислення інтегралів», який провела вчитель математики Валентина Василівна Клим. Учитель та учні за допомогою програмного забезпечення «GRAN», будували графіки функцій і обчислювали інтеграли, а також вирішували тести ЗНО в спеціальній програмі «My Test». Учасники семінару в кінці відкритого уроку зробили висновок, що добре продумане застосування ІКТ зробить урок образним, новим, цікавим, життєвим, дозволить розвивати вміння учнів працювати в парах і групах, а головне – дасть добрі результати на ЗНО.

   Опісля на всіх учасників семінару чекала інтелектуальна математична гра «Краса й мужність» для учнів 7-9 класів, організована вчителем математики Мар’яною Василівною Гасинець. Школярі проявили знання математики в інтелектуальному конкурсі команд, за що отримали масу приємних вражень, емоцій та приємні аплодисменти від присутніх.

   На завершення плідного робочого дня, присутніх колег було запрошено до методичного діалогу «Шляхи підвищення ефективності підготовки випускників шкіл до зовнішнього незалежного оцінювання з математики», який розпочала  методист районного методичного кабінету Ольга Іллівна Тулюк і зауважила, що ЗНО з математики сприяє більш об’єктивному визначенню рівня математичної грамотності учнів. Тому поряд з традиційними методами і формами перевірки знань та умінь учнів важливо частіше використовувати завдання тестового характеру; пропонувати відповідні тренінги, на яких учнів ознайомлюють із тематикою та структурою завдань, стратегією та тактикою виконання роботи; проведення робіт контролюючого та навчаючого характеру, наближених до «формату» ЗНО, адже необхідність брати участь в ЗНО з математики стимулює учнів вдосконалювати власні знання з предмету, формує в них більш відповідальне ставлення до навчання.  З досвіду роботи  поділилися з присутніми вчитель математики В.Визницької ЗОШ І-ІІІ ступенів – Возняк Любов Іллівна на тему «Доцільність та ефективність використання ІКТ в процесі підготовки до ЗНО» та вчитель математики Н. Давидківської ЗОШ І-ІІІ ступенів – Варга Тетяна Олександрівна, яка виступила перед присутніми з темою «Систематизація Інтернет–ресурсів для підготовки до ЗНО». Учасники семінару мали можливість переглянути бліц-презентацію досвіду роботи з учнями щодо підготовки до ЗНО.

   Учасники семінару набули досвіду щодо організації і проведення  уроків та значно поповнили свої теоретичні та практичні знання, що й веде до  хороших результатів із ЗНО та переконалися в тому, що підтримання бажання вчитися вимагає зміни способів і форм сприйняття нового, створення різних ситуацій для застосування вивченого. Виховання інтересу передбачає реалізацію багатьох методичних прийомів, пошук і застосування різних технологій навчання, а головне – невтомну вчительську працю, самовдосконалення і самоосвіту.

   Семінар пройшов у теплій, доброзичливій атмосфері, надихаючи вчителів на нові звершення та здобутки в роботі.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

 

Категорія: Події | Переглядів: 1117 | Додав: zpzp | Рейтинг: 4.8/5
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]