22:08
Одягнімо, друзі, вишиванки!

Я рідний край та мову солов’їну
У вишивку свою вплету в нитки.
Я прославляю рідну Україну,
Яскраві вишиваючи квітки.

   Українська вишивка як і українська пісня, український танець є знаковою для нашої традиційної культури. Без любові до української пісні, до танцю, без розуміння української вишивки не станеш справжнім українцем . Дійсно, сорочки-вишиванки є для українців національним одягом, оберегом, традицією. Тому ми повинні дбати про те, щоб популяризувати її серед українців та інших мешканців нашої планети.

   Сьогодні, 18 травня, Україна відзначає  свято, присвячене традиційному національному вбранню - вишиванці. День вишиванки був заснований в 2007 році і відтоді щорічно відзначається в третій четвер травня. Учні нашої школи сьогодні були найгарнішими, адже кожен з них одягнув на себе білосніжну вишиванку, на якій красуються цікавий і різноманітний орнамент. Шкільне подвір'я враз засяяло радісними усмішками, адже участь у  загальношкільному флешмобі під назвою «Одягнімо, друзі, вишиванки!» став ще одним  традиційним доказом того, що це свято не тільки національної єдності, а й любові до України. З уст класних колективів 1-11 класів палко та впевнено  лунали тематичні гасла любові до рідної вишиванки та неньки-України в цілому, а також кожен клас представив свою улюблену вишивку народного рушника, який є символом життєвої дороги. Власноруч виготовлені малюнки, плакати, стіннівки демонстрували патріотизм в серцях кожної дитини – громадянина України.  Учні початкових класів започаткували проведення цього свята разом з українським віночком, сплетений з квіточок і трав, оздоблений яскравими стрічками, що є не тільки прикрасою, а й символом життя.

   Продовженням урочистого відзначення Дня української вишиванки стала   година спілкування «Чарівна краса вишиванки», що відбулася під керівництвом класного керівника 7-Акласу Ващенок С. С., яка розповіла учням про історію вишитої сорочки, легенду про вишиванку, приповідки та повір’я про жіночу сорочку, про техніку виконання вишивки тощо. Школярі переглянули ряд відеокліпів: К Бужинська «Україна – це ми!», Україна - вишиванка», Н. Яремчук «Вишиванка». Діти навели 10 цікавих фактів з історії української вишиванки, а на завершення присутні брали участь в опитуванні «Українська вишиванка – модний бренд чи традиція».

   Українська вишивка – це не просто традиція. В ній закладено важливу генетичну інформацію нашого народу і кожного роду. Хай у ваших оселях розквітне калина, оживуть птахи й квіти на полотнах! Ми з вами усі - українці, яких об'єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишивки.


ПЕРЕГЛЯНУТИ ФОТО

Категорія: Події | Переглядів: 1089 | Додав: zpzp | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]