14:38
Ми вірим в майбутнє твоє, Україно!... Немає такої, як ти, на землі.

День Соборності України – свято, що відзначається щороку 22 січня  в день проголошення Акту возз'єднання Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося у 1919 році.  Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної України та утвердження національної ідеї. Отож, зрозуміло,  чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР,  а саме,  21 січня 1990 року став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом  як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної держави України.

Традиційно, 22  січня, в   Кольчинській ЗОШ І-ІІІ ступенів  проводяться різноманітні виховні заходи, пов’язані  з відзначенням Дня Соборності та  Свободи України.

В 2015 році адміністрацією школи,  вчителями  історії та правознавства Дудинець Г.В. і Пушкарович І.В. за участі учнів 6-11 класів було проведено круглий стіл  «Соборність України: 1919-2015. Реальність чи ілюзія?»  Під час роботи круглого столу розглядалися такі питання:

  • причини та передумови проголошення Акту Злуки 22 січня 1919 року;
  • акт Злуки – непересічна подія в історії України;
  • проблеми Соборності України в 1919 році й сьогодення;
  • погляди на Акт Злуки 22 січня 1919 року в сучасній історичній науці;
  • загрози та виклики Соборності України.

Учасники зібрання  обговорили питання як історичного підґрунтя  здобуття соборної української держави,  так і питання здобутків та перспектив досягнення порозуміння та єдності українського народу в сучасних політичних умовах.  Вчитель історії Дудинець Г.В. акцентувала увагу присутніх, що  однією з перших акцій,  до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме, 21 січня 1990 року став «живий ланцюг» між Києвом і Львовом  як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної держави України.    

На жаль, було чимало помилок, прорахунків, через які антиукраїнські сили почали розігрувати карту розколу України.

Учні мали змогу ознайомитись з цими подіями через перегляд документального фільму «Злука».                                                       

День Соборності – це нагадування про те, що сила нашої держави в  єдності українських земель. А поразка УНР нагадують сьогоднішньому українському суспільству про його роль у формуванні якісної і вольової політичної еліти, здатної гідно відповідати на геополітичні виклики, які стоять перед сучасною Україною.

Хай на рідній землі під небесною ласкою вовіки віків буде Україна!

Категорія: Події | Переглядів: 410 | Додав: zpzp | Рейтинг: 5.0/2
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]