ПАРЛАМЕНТ учнівського самоврядування

Положення про учнівське самоврядування

  • Учні 1-11 класів об’єднуються в шкільну громаду.
  • Найвищим органом шкільної громади є загальношкільна конференція.
  • Конференція проводиться один раз на семестр.
  • У період між конференціями роботу учнівської програми учнівський комітет, що очолюється головою учкому.
  • Найважливіші проблеми, що назріли в період між конференціями, вирішуються на засіданнях учкому чи засіданнях секторів.
  • Засідання учкому проводиться згідно за планом - 2 рази на місяць (другий і четвертий вівторок).
  • Загальношкільна лінійка проходить один раз на тиждень (у понеділок після третього уроку) і відбувається за планом:
    • звіт чергового класу, оцінка за чергування;
    • звіт голів учкому;
    • повідомлення пам’ятних дат тижня;
    • оголошення плану роботи на наступний тиждень;
    • заохочення і покарання.

У минулому навчальному році учнівський комітет школи працював над удосконаленням моделі самоврядування. Учнівське самоврядування формує в учнів стійку громадську позицію, почуття власної значимості. Учком школи працюватиме над налагодженням зв’язків з іншими навчальними закладами, буде ділитись своїм досвідом та запозичуватиме їх позитивний досвід роботи і впроваджуватиме їх в своїй школі.  

МЕТА: формування і розвиток соціально активної, гуманістично-спрямованої особистості з глибоко усвідомленою позицією, почуттям національної самосвідомості.  

ЗАВДАННЯ: а) пошук нових, нетрадиційних, цікавих форм роботи з учнями; б) привернення уваги широких кіл громадськості до проблем молоді у вільний від навчання час; в) утвердження здорового способу життя; г) формування норм культури поведінки і спілкування, розвиток вміння вести дискусію, висловлювати свою думку.

ВИБОРИ ЧЛЕНІВ УЧНІВСЬКОГО САМОВРЯДУВАННЯ: учні обираються відкритим або таємним голосуванням . До учнівського комітету обираються учні 5-11 класів. Заступника, голів секторів та комісій обирають на організаційному засіданні учкому.

СТАРОСТАТ: проводиться щопонеділка після третього уроку. В разі неявки старости вимагається пояснююча записка. На першому старостаті розподіляємо кожен клас по секторам для допомоги учкому.

ЗАОХОЧЕННЯ І ПОКАРАННЯ УЧНІВСЬКОГО КОМІТЕТУ ШКОЛИ: особа, яка входить до учнівського комітету в разі порушень може бути позбавлена членства. Це може бути несистематичне і добросовісне виконання покладених на нього обов’язків, порушення правил для учнів, не реагування на зауваження. Покарання можуть бути такі: усне чи письмове зауваження членів учкому, розгляд питання комісією, висвітлення в шкільній пресі, попередження на лінійці, повідомлення батьків в усній чи письмовій формі. Заохочення можуть бути такими: подяка на лінійці, подяка у письмовій формі в щоденнику учня, нагородження грамотою, грошовою премією, висвітлення у шкільній пресі.

ОБЛІК РОБОТИ: голова кожної комісії повинен мати для обліку роботи спеціальні зошити в яких фіксуються результати роботи.

Для кращої координації роботи учнівський комітет розділений на такі комісії: навчальна, трудова, культурно-масова, комісія дисципліни і порядку та прес-центр.

НАПРЯМ НАВЧАЛЬНОЇ КОМІСІЇ: контроль за дотриманням режиму дня, організація обліку відвідуванням занять, організація обліку спізнення на уроки, організація взаємодопомоги у навчанні. Ця комісія створена для сприйняття організації якісних умов навчального процесу в школі та проведення його на належному рівні. Також навчальна комісія допомагає подолати незнання в навчанні.

НАПРЯМ ТРУДОВОЇ КОМІСІЇ: перевірка санітарного стану класів, залучення учнів до ремонту шкільного обладнання, залучення учнів до проведення щомісячного санітарного дня. Комісія організовує також збір макулатури, металобрухту, піклується про надання допомоги тим, хто її потребує.

НАПРЯМ КУЛЬТМАСОВОЇ КОМІСІЇ: організація дозвілля учнів в позаурочний час, організація і проведення свят, ігор, конкурсів, розважальних програм, екскурсій тощо. Ця комісія сприяє розвитку організації цікавого і змістовного відпочинку.

НАПРЯМ КОМІСІЇ ДИСЦИПЛІНИ І ПОРЯДКУ: виховання свідомої дисципліни і культури поведінки учнів у школі та в позаурочний час, дотримання школярами «правил» для учнів, правил внутрішнього розпорядку школи, налагоджує чергування по школі і в класах, розробляє інструкції про чергування в школі, дає оцінку черговому класу, догляд за учнями, які схильні до правопорушень у школі. Також за комісією закріплений контроль за спізненням на уроки, зовнішній вигляд учнів, здійснює пропаганду основних норм культури поведінки.

Інформаційна комісія: бере участь у випуску шкільних газет, створює літопис школи, організовує конкурси найкращого малюнка та стінгазети.

Схема учнівського самоврядування

ПАРЛАМЕНТ
Парламент – орган учнівського самоврядування, до складу якого ввійшли представники кожного класу – голови класних органів самоврядування.

Шкільний парламент (ШП) – законодавчий та виконавчий орган самоврядування, звітний загальним зборам учнів.

Парламент – приймає рішення щодо організації загальношкільних заходів, створення проектів.

Парламент – обирає на засіданні спікера.

ПРЕЗИДЕНТ
Президент – є головою учнівського колективу і виступає від його імені.

Президент школи – обирається учнями на основі загального, рівного і прямого виборчого права шляхом таємного голосування терміном на 2 роки.

Президент школи – може бути обраний учень, який досяг віку 14 років, є активним учасником шкільних справ, має добрі оцінки із шкільних предметів.

Президент школи :

  • Виносить на розгляд парламенту питання, що турбують учнів школи;
  • Має право брати участь у роботі педагогічних рад;
  • Має право ініціювати зміни, що покращать навчання та дозвілля учнів;
  • Має право голосу при вирішенні питання подальшого перебування учнів у школі;
  • Бере при потребі участь у профілактичній раді школи по захисту прав дитини;
  • Не має права передавати свої повноваження іншим особам;
  • Має право «вето» щодо рішень парламенту;
  • Рішення Президента незалежні від рішень адміністрації школи з питань учнівського самоврядування.

Президент – організовує діяльність шкільного парламенту відповідно до плану роботи школи, рішення парламенту.

Президент – здійснює контроль і координацію роботи органів самоврядування, співпрацює з директором школи, заступником директора з виховної роботи, відповідає за підготовку майбутніх керівників самоврядування.

Організовує навчання шкільного парламенту.

Систематично скликає чергові засідання ШП.

Повноваження Президента школи припиняються у разі:

  • Відставки;
  • За станом здоров’я;
  • Припинення дій у разі імпічменту;
  • Закінчення школи.

Президент може бути усунений у порядку імпічменту.

Питання про усунення Президента школи з поста ініціюється більшістю (50% +1) парламенту.

Рішення про усунення Президента школи з поста в порядку імпічменту приймається парламентом школи не менш як ¾ голосів від складу парламенту.

Категорія: Учнівське самоврядування | Додав: zpzp (08.04.2012)
Переглядів: 4326 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]