Згідно з розпорядженням №74-02-4/1 від 05.05.2021 голови Кольчинської селищної ради Мукачівського району Закарпатської області Дуб М.В. з 12 по 14 травня 2021 року в нашому закладі проходили 3-х денні навчально-польові збори. Це стало підсумком всієї праці викладача Удут Ю.Ю. та учнів 11 класу на заняттях з предмету «Захист України» протягом 2 років.
І-ий день: юнаки відпрацьовували тактичну підготовку по вибору вогневої позиції, дії під час застосування зброї масового ураження, дії солдата в обороні та у складі тактичних груп.
Кращими було визначено командирів відділе
...
Читати далі »
|
Щорічно у третю суботу травня в Україні відзначають День Європи. Для українців – це особливий день, адже Україну та ЄС єднають спільні цінності, історія та культура.
Саме тому, з метою поглиблення знань учнів про Європу, формування європейського світогляду, сприяння поширенню знань про Європейський Союз, підвищення громадянської та політичної культури у нашому освітньому закладі пройшли заходи, присвячені до Дня Європи в Україні.
Учні 5 - Б кл. мали змогу переглянути відеофільм «Тур столицями Європи», а також разом з класним керівником
...
Читати далі »
|
Великдень – одне з найсвітліших та найрадісніших свят, яке впродовж багатьох поколінь вшановують українці. Витоки цього свята сягають глибини не віків, а тисячоліть! Серед найбільш відомих та вишуканих символів Великодня, поряд з паскою, є писанка – символ відродження природи, нового життя, Воскресіння Ісуса Христа.
У Кольчинському ЗЗСО І-ІІІ ступенів вже впродовж двох тижнів триває виставка-конкурс “Воскресни, писанко!”, яка перетворилася у справжню традицію. Діти залюбки беруть участь у подібних творчих заходах, втілюючи свій задум у Великодніх доробках та композиціях.
Залучення дітей до вивчення зви
...
Читати далі »
|
В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них – найбільша техногенна радіоекологічна катастрофа XXст. – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Трагедія, в епіцентрі якої опинилась Україна, стала ознакою і виміром людського горя, людської долі, людського життя.
Біблійна зірка Полин, що впала тоді на нашу землю, надовго отруїла не лише наші хліб, воду, повітря, а й нашу кров. Відтоді збігло вже 35 років років, проте Чорнобиль і дос ізалишається незагоєною раною, що ятрить пам'ять та не забувається.
Саме тому, щороку в нашому освітньому зак
...
Читати далі »
|
Найбільша епоха в розвитку авіації в Україні належить геніальному конструктору Київського Окремого Конструкторського Бюро - Антонову Олегу Костянтиновичу (1906- 1984). Майже за 60 років конструкторської діяльності під керівництвом Олега Костянтиновича було створено декілька десятків різних машин - вантажних, пасажирських, спеціальних. Особисто Антонов вніс неоцінимий вклад в розвиток світової науки з питань планеризму, літакобудування, економіки.
Ось як він розповідав про свій шлях в авіацію: "Мені дуже хотілося літати. Чотирнадцятирічним школярем я намагався поступити в льотну школу. Але мене не прийняли. Я зробив прямолінійний, але вірний висновок - якщо хочеться літати, а
...
Читати далі »
|
Крим став прецедентом сучасної світової історії. У післявоєнній Європі це, напевно, єдиний випадок, коли в мирний час одна держава окупувала і анексувала частину території іншої незалежної держави, тим самим порушивши всі існуючі міжнародні та міжурядові угоди.
26 лютого 2021 року, сім років тому, у Сімферополі відбулось найбільше зібрання на підтримку цілісності та єдності України. Участь у мітингу взяли не тільки кримські татари, яких тоді там була переважна більшість, а представники різних національностей, що відстоювали територіальну цілісність України і висловлювали протест проти кремлівської інтервенції в Криму.
Попри факт окупації, єдиним законним статусом
...
Читати далі »
|
Кожен народ має власну історію. Багатовікова історія українського народу – бездоганна, невичерпна криниця духу мудрості, перемог і страждань. І тепер, коли ми вже побудували свою власну державу нам належить вичерпати з цієї кринниці багато солоної від сліз і горя води.
Подію, яку ми відзначаємо 15 березня, не просто свято, це вшанування пам’яті тих, хто віддав своє життя за свободу і незалежність нашого народу. І хоч Карпатська Україна проіснувала недовго, вона продемонструвала прагнення українського народу до створення власної держави, його готовності до жертв заради досягнення цієї світлої мети.
З метою збереження й
...
Читати далі »
|
Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття
І голос твій нам душу окриля...
Є імена, що увібрали в себе душу народу, стали часткою його життя. Саме таким для нас, українців, є ім'я Т.Г. Шевченка. День народження та день смерті Кобзаря стоять поряд – 9 і 10 березня. Між цими березневими днями – 47 років життя, яке стало славою і гордістю нашого народу, тріумфальним початком і вершинним досягненням нової української літератури.
Доля Т
...
Читати далі »
|
У ХХІ столітті з новою силою звучать слова української письменниці - Лесі Українки. Доля цієї ЖІНКИ – взірець для наслідування. Її сила, мужність, патріотизм спонукають кожного до роздумів. Життя її сповнене любові, добра, сили, краси, впевненості та оптимізму. У творах Лесі відчувається легкий сум, любов до рідної землі, до людей, до України.
Учителями української мови та літератури було організовано літературні читання «Живе слово Лесі Українки». У 6–Б класі творчі учні виразно читали уривки із творів письменниці, учні 7-8 класів декламували вірші Лесі Українки, створивши відеозаписи. Учні 10 класу підготували відеопроект «Сучасні українці про Лесю Українку», де презентували твор
...
Читати далі »
|
Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово!
У барвінки зодягайся, українське слово.
21 лютого - Міжнародний день рідної мови. Головною метою відзначення цього свята є зміцнення державотворчої функції української мови. Мова – це душа мільйонів українців, загартована історією й відточена творчістю найталановитіших письменників. Нею промо
...
Читати далі »
|
« 1 2 3 4 5 6 ... 27 28 » |