18:53
День Конституції України

28 червня в Україні відзначається державне свято - День Конституції України. Цього дня у 1996 році на ранковому засіданні Верховна Рада України прийняла новий Основний закон країни - першу Конституцію незалежної української держави.

В рамках відзначення 16-ої річниці Конституції України в Кольчинській ЗОШ I-III ступенів було проведено ряд заходів:

  • 27 червня під керівництвом вчителя історії Дудинець Г.В. з учнями 10-х і 11-х класів  відбулось засідання круглого столу "Історія українського конституціоналізму";
  • учасниками гуртка "Стежина" керівник Дудинець Г.В. 28 червня було здійснено  заочну подорож- дослідження "Від Київської Русі до Конституції незалежної   України";
  • вчителем історії та правознавства Пушкарович І.В. 28 червня було проведено правовий брейн-ринг "Чи знаєш ти Конституцію України" за участі активістів школи. Учасники команд мали змогу продемонструвати свої знання і ерудицію у наступних раундах "Розминка", "Ерудит", "Мозаїка", "Правова ситуація", і "Доведи рівність".
  • зав. бібліотеки Яким М.В. підготувала тематичну виставку літератури присвячену Дню Конституції України.
Проведена робота сприятиме вихованню патріотизму учнів,поваги до символів,законів та історії Батьківщини. Бо, як сказав видатний український мислитель В.Липинський: "Ніхто нам не збудує держави, коли ми її самі не збудуємо, і ніхто з нас не зробить нації,коли ми самі нацією не схочемо бути".
Коротко з історії. Спроби прийняти Конституцію в Україні робилися з перших років проголошення незалежності. У 1992-1993 роках під керівництвом Президента Леоніда Кравчука був напрацьований перший проект Основного Закону, проте він так і не був прийнятий.
8 червня 1995 року між гілками влади був підписаний Конституційний договір, на підставі якого мала бути розроблена Конституція. У 1996 році була створена спеціальна парламентська комісія під керівництвом депутата Михайла Сироти. 27 червня почався розгляд запропонованого документа у Верховній Раді.
Депутати працювали над проектом, залишаючись у сесійному залі всю ніч із 27 на 28 червня. Парламентарії врахували зауваження Президента України, а також підтримали всі спірні статті проекту - про державні символи в України, про державну українську мову, про право приватної власності в Україні, після чого Основний Закон був остаточно затверджений.
Вважається, що прийняття Конституції закріпило правові основи незалежної України, її суверенітет і територіальну цілісність і стало найважливішим кроком у забезпеченні прав та свобод людини та громадянина, сприяло подальшому підвищенню міжнародного авторитету України на світовій арені. 
Відповідно до Конституції, день прийняття Основного Закону - 28 червня - є державним святом - Днем Конституції України. 
8 грудня 2004 року український парламент розпочав так-звану конституційну реформу, прийнявши зміни в Основний Закон. Новий документ набрав чинності з 1 січня 2006 року.
Ознайомитись з Основним законом нашої держави можна тут: http://tourlib.net/zakon/constitution.htm
Категорія: Події | Переглядів: 732 | Додав: Svitlana | Рейтинг: 4.1/7
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]