Головна » Статті » Фахівці у школі » Медик у школі

Джерела виникнення інфекційних хвороб та шляхи надходження в організм людини

Джерела виникнення інфекційних хвороб та шляхи надходження в організм людини

У повсякденному житті організм людини щосекунди атакують безліч мікроорганізмів. Не всі з них здатні викликати хворобу, а без деяких було б неможливе навіть існування людини (загибель мікрофлори, наприклад, системи травлення,  у наслідок неправильного вживання антибіотиків або інших медичних препаратів, призводить до серйозних її розладів). Але серед корисних є десятки і сотні тисяч хвороботворних мікроорганізмів і вірусів, які час від часу активізуються, викликають різноманітні хвороби, загострюють хронічні захворювання і здатні навіть скоротити життя людини.
Особливістю інфекційних хвороб є, перш за все, їх заразливість, тобто можливість передачі хвороби від хворої людини або тварини здоровим. Іншою особливістю інфекційних захворювань є те, що вони виявляються не відразу після зараження, а після прихованого (інкубаційного) періоду, який може тривати протягом декількох днів, тижнів, а іноді і місяців. Збудників інфекційних захворювань можна визначити тільки за допомогою спеціальних лабораторних методів дослідження і шляхом аналізу відібраних проб.

В залежності від локалізації збудника в організмі і механізму його передачі інфекційні хвороби поділяються на чотири групи:

  • повітряно-крапельні, або інфекції дихальних шляхів;
  • водно-харчові, або кишкові інфекції;
  • трансмісивні, або кров'яні інфекції;
  • контактні, або інфекції зовнішніх покривів.

Інфекції дихальних шляхів - найбільш численні і розповсюджені. Більшість цих захворювань об'єднані загальною назвою - гострі респіраторні.

 Збудники локалізуються в верхніх дихальних шляхах людини і розповсюджуються повітряно-крапельним способом при розмові, чханні, кашлі. Крім широко відомих грипу та ангіни, до інфекцій дихальних органів відносяться також натуральна віспа, поліомієліт, дифтерія, скарлатина, які в недалекому минулому були грізними епідемічними захворюваннями і забрали тисячі життів. У цю групу входить і туберкульоз, що став справжньою бомбою для нації. У світі налічується майже 200 млн. хворих на туберкульоз, 2 млрд. інфікованих, у яких ризик захворіти протягом життя становить 10 %. Щорічно у світі від цієї недуги помирає від 3 до 4 млн. осіб. Починаючи з 90-х років останнього сторіччя в Україні спостерігається зростання захворюваності та смертності від туберкульозу. В 1999 році було зафіксовано понад 25 тисяч нових випадків захворювання на туберкульоз.


Дивитися, Завантажити: 

Категорія: Медик у школі | Додав: zpzp (11.11.2014)
Переглядів: 397 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]