Головна » Статті » Ними пишається школа » Творчі особистості

Художник, "пензлем якого водить душа"
Ілля Ілліч Бровдій:
  Художник — це той, хто народжує на світ твір мистецтва за допомогою своєї уяви.
Наше селище має велику гордість – Іллю Ілліча  Бровдія, спілкуючись з яким, відкриваємо для себе нові грані цієї непересічної особистості, художника, "пензлем якого водить душа". Тільки художнику від Бога до снаги передати глибину людської душі і так талановито донести її до поціновувачів справжнього мистецтва. Ілля Бровдій саме такий. Бути художником - це дар Божий, оскільки це не професія, а спосіб життя. Але ще, дивлячись на нього, ніхто ніколи не скаже, що Іллі Іллічу вже 94 роки! Але душа його настільки молода і багата, що він ще повен сил жити і творити. Варто зауважити, що  дитинство Іллі Бровдія проходило ще за часів  Австро-Угорщини!
Більше 20 років художник віддав залізниці, а далі доля вказала дорогу до заводу ім.Кірова на посаду художника-оформлювача аж до 1982 року, поки не вийшов на пенсію. Бувало всяке. Художнику доводилось побувати і  на заробітках, адже там він міг заробити в чотири рази більше, ніж в Кольчині. Цікавим є факт, що митцю довелось побувати в Індії, Греції, Єгипті…
Хист до малювання проявився ще у 4 класі. Але навчився малювати сам і ніколи з уст художника ніхто  не чув  гордості, себелюбства, зверхності – Іллю Ілліча можна назвати тільки щирою, делікатною, толерантною, добродушною людиною. Доводилось в житті поспілкуватися йому з Бокшаєм, Глюком, Шолтесом. Тішить те, що художник мав дві персональні виставки в Мукачеві та одну в Німеччині на своє 80-, 85-, 90-річчя. Брати до рук пензлик – це поклик його душі. Малював в основному природу, релігійні сюжети… Якщо побувати в гостях у митця, то стіни його будинку прикрашені його ж витворами, відчувається душевний спокій, гармонія дому. Нехай же невтомні руки художника й надалі радують поціновувачів мистецтва новими картинами і його ще зовсім молода душа  ніколи не старіє.
Категорія: Творчі особистості | Додав: zpzp (13.01.2013)
Переглядів: 681 | Рейтинг: 5.0/3
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]