Головна » Статті » Методична робота » МО суспільно-гуманітарного циклу

Стежками історії
Важливим напрямком у вивченні історії є пошукова, дослідницька робота.  Саме з такою метою проводився районним відділом освіти Мукачівської РДА конкурс  "Україна -  мій дім".  Юні пошуковці КольчинськоЇ ЗОШ І-ІІІ ст. обрали  напрямок  "Славні імена земляків".  Нами було підготовлено конкурсну роботу на тему: "Літописці Карпатської України". Впорядкувала  роботу  учениця 9-А класу Теллінгер Рената, під керівництвом вчителя історії Дудинець Г.В. 

Для дослідження учні вибрали  трьох  наших  славних  земляків, патріотів краю - Августина Волошина,  Августина Штефана, Петра Стерчо. Діти зібрали цікавий  матеріал, фотографії   про  життя та  діяльність  наших великих земляків  як  тут на батьківщині,  так  і тоді коли вони в силу  різних  обставин  змушені  були  емігрувати  з рідної землі.

Досліджуючи  діяльність Августина Волошина, юні пошуковці більше зупинились на державотворчій діяльності Волошина як Прем'єр-міністра та проголошення його Президентом Карпатської України. Цікавим для дітей був той факт, що радянська сталінська система   ставила у обвинувачувальний вирок  Волошину "будучи українським націоналістом проводив антирадянську, ворожу політику".

Збираючи матеріал про Августина Штефана, діти досліджували його діяльність як активного громадського діяча,  директора Торговельної Академії в  Ужгороді, Мукачеві  та Міністра культів, шкільництва і народної освіти в уряді А.Волошина. Окремого  вивчення заслуговує діяльність А.Штефана в США. Похований наш великий земляк на українському цвинтарі Святого Духа  в Гемптонбургу, Нью-Йорк.

Петро Стерчо  уроженець с.Кузьмино Мукачівського райну. Активний борець за автономію та  незалежність Карпатської України. Із за своїх поглядів, з початком Другої Світової війни змушений емігрувати  до Словаччини. Австрії, Баварії, Мюнхену, а в 1950 р. до США. Де б не був Петро Стерчо всюди він залишався вірним сином рідного краю, спрямовував свою діяльність на дослідження історії Карпатської України, був активним діячем Західної діаспори.

Наша дослідницька  робота це відкрита тема, яку ще багато треба  вивчати. Але можемо зробити висновок, що в особі А.Волошина, А.Штефана, П.Стерчо  наша Срібна земля має великих  синів-патріотів, літописців  і хранителів  історії Карпатської України.  Закарбована в їхніх працях  і збережена для майбутніх поколінь історія Карпатської  України  ввійде в "золотий фонд української історіографії".


Дивитися, Завантажити:

презентація

Категорія: МО суспільно-гуманітарного циклу | Додав: zpzp (21.11.2012)
Переглядів: 606 | Рейтинг: 4.2/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]