Головна » Статті » Фахівці у школі

У розділі матеріалів: 8
Показано матеріалів: 1-8

Педагогічна творчість -

це здатність допомогти

людині пізнати свій внутрішній світ...

навчити її розуміти і створювати прекрасне.

В. О. Сухомлинський

     З 01 - 31 жовтня 2018 р. в нашій школі проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек під гаслом "Шкільна бібліотека - центр творчого розвитку дитини" (до 100-річчя від дня народження В. О. Сухомлинського).
     Протягом місяця учні школи мали змогу ознайомитися з творчістю видатного педагога В. О. Сухомлинського, його казковим світом. На цю тему було проведено бесіди "Дітям про В. Сухомлинського", "Казковий світ Сухомлинського".
     У шкільній бібліотеці оформлено наступні тематичні виставки: "Видатні педагоги минулого", "Поетичні голоси Закарпаття" та виставка дитячих малюнків "Казка - це диво" та "Козацького тобі здоров'я".
     Під час проведення акції "Подаруй бібліотеці книгу" активну участь прийняли учні 6 - А, 6 - Б та 9 - Б класу, які подарували молодшим читачам ряд цікавих казочок.
     Щоб дізнатися про світ захоплень своїх читачів проведено індивідуальні бесіди з учнями під час запису в бібліотеку та видачі книг.
Творчість учнів проявлялась як у читанні власних віршів (Яна Голодняк 4 - Б кл., К. Іваньо 6 - А кл.)  так і під час декламування улюблених поезій.
     Бібліотекарем Фізер Н. В. було проведено презентацію книги Лідії Повх для учнів 5 - 6 кл. "Як цуценя сніжинки ловило". Учні ознайомилися з веселими віршиками та серйозними оповідями про рідний край та життя дітей.
     "Майстер - клас" по виготовленню закладок провели дівчата 7 - Б класу, які подарували їх найактивнішим читачам початкових класів.
     Для батьків розробили пам'ятку "Розвиток читацького інтересу в родинах" з метою заохочення учнів до читання та виявлення творчих здібностей у дітей. Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек у нашій школі пройшов у дружньому єднанні, у творчому змаганні!   
 

Шкільна бібліотека | Переглядів: 149 | Додав: khatuna_udut1 | Дата: 30.10.2018

     Гортаючи вересневий календар знаменних і пам’ятних дат, слід відмітити дві: 100-річчя з дня народження В Сухомлинського та Всеукраїнський день бібліотек. «Зустріч із книгою» - під таким гаслом пройшло свято в нашій бібліотеці. 
     Першокласники мали змогу  познайомитись із «чарівною кімнатою», де багато книг і казок, яку представила учням бібліотекар школи Фізер Н. В. . Учні із захопленням розглядали знайомі і незнайомі казки, охоче розповідали про улюблених героїв.
     Класний керівник 3-А Федака О.В. підготувала веселу та повчальну інсценізацію «Звірятка лікують книгу», а класний керівник 9-А класу Ващенок С.С провела цікаву бесіду з учнями про книги, їх цінність й історію зародження книги на Землі, а також значення книги та її вплив на людину. 
     Протягом дня старшокласники знайомилися з новинками  «А чи знаєте ви?» та з книжковою виставкою творів великого педагога В Сухомлинського. 
     Не залишились байдужими до цього свята  і вчителі, які з цікавістю гортали сторінки нових надходжень. Бажаємо всім товаришувати з книгою та з бібліотекою! 


- Будь ласка, заходьте,
Скоріше заходьте,
Усе, що цікавить 
Шукайте й знаходьте!

Шкільна бібліотека | Переглядів: 136 | Додав: khatuna_udut1 | Дата: 02.10.2018 | Коментарі (0)

Щороку хвилююча мить чарівної весни у березні приносить до шкільних бібліотек традиційне свято – Всеукраїнський тиждень дитячої та юнацької книги, яке проходить під керівництвом бібліотекаря школи Фізер Н.В.

«До Мудрої країни – книжкової родини», - під таким гаслом пройшов Тиждень книги у нашій школі.

У День відкритих дверей з милою посмішкою зустрічала Наталія Василівна найменших читачів. Першокласники мали змогу зустрітись із розмаїттям казок та оповідань. А весела вікторина «З якої це казки?» підняла всім настрій.

Третьокласникам запам’яталася цікава презентація «Як книга прийшла до людей», виконана бібліотечним активом.

«До казки на гостину» можна було потрапити малюкам через виставку дитячих малюнків до улюблених казок.

Творчі здібності бібліотекаря постійно надихають. Майстер-клас з виготовлення книжкових закладок «У книжечку на згадку – зробимо закладку» провів актив 7-Б класу, а отримали їх найактивніші учасники казкової вікторини.

Цікавою була виставка книг Л. Глібова до 190-річчя з дня народження, де учні 5-7 класів мали змогу ще раз ознайомитися з творами великого байкаря. Не залишились байдужими і вчителі школи, які з цікавістю гортали сторінки нових видань. Хочеться відмітити особистий стиль Фізер Н.В. у підготовці та проведенні книжкових виставок.

День поезії у бібіліотеці був наповнений декламуванням улюблених віршів, а саме, п’ятикласники читали твори Марійки Підгірянки, а учні старших класів ознайомилися з віршами закарпатського поета Ярослава Іваньо, з його «чарівною музикою душі».

Вчителі та учні щиро дякують за майстерність, з якою бібліотекар школи Фізер Н.В. прививає любов до книги, до вічного джерела.

 

Бажаємо всім товаришувати з книгою!

Шкільна бібліотека | Переглядів: 144 | Додав: khatuna_udut1 | Дата: 24.03.2017

      Ми вітаємо та підтримуємо всіх людей в їхній любові до книги, до читання.

      Шкільна бібліотека…

     Саме в ній дитина вперше знайомиться із самостійно прочитаною книгою, вчиться вибирати для себе одну найкращу з величезної кількості, які її оточують. Саме до неї поспішає і молодий, і досвідчений вчитель, щоб знайти в книгах мудрість великих педагогів.

     Відкриваючи вересневий календар знаменних дат і подій, слід відмітити дві: Всеукраїнський день бібліотек і 170-річчя з дня народження І.Карпенка-Карого.

     «До мудрої країни – книжкової родини» - під таким гаслом пройшло свято в нашій бібліотеці під керівництвом завідуючої Фізер Наталії Василівни.

     Незабутньою стала зустріч першокласників з розмаїттям казок та оповідань, а  весела вікторина «Живе чудо казки» підняла всім настрій.

     Цікавою була виставка «Великі педагоги минулого». З нагоди відзначення 170-річчя з дня народження великого драматурга І.Карпенка-Карого, учні 5 – 8-х класів мали змогу познайомитися з його творами та п’єсами. Учні-старшокласники  підготували змістовні реферати на цю тематику та розгадували кросворди.

     Не залишились байдужими до цього свята і вчителі: з цікавістю гортали сторінки нових надходжень, а саме збірку поезій, сатир та байок «Пора кривавих сліз» Юрія Шипа та інших.

     Бажаємо всім товаришувати з бібліотекою, з книгою.

Будь ласка, заходьте, скоріше заходьте,

Усе, що цікавить – шукайте, знаходьте!

Шкільна бібліотека | Переглядів: 99 | Додав: zpzp | Дата: 26.10.2015 | Коментарі (0)

Шкільна  бібліотека давно  стала визнаним центром спілкування і духовності. Вона є центром інтелектуального життя школи, без неї навчально-виховний процес уявити неможливо. Адже весь навчальний виховний процес у школі починається саме з бібліотеки. Тут постійно проводяться книжкові виставки. А також систематично проводиться стан збереження підручників.
 

Шкільна бібліотека-інформаційний центр школи, основними напрямками роботи  якої  є:

Шкільна бібліотека | Переглядів: 147 | Додав: zpzp | Дата: 23.01.2015

Шановні батьки та діти!

 

 


Батьки‚ чи готові ви до школи?

   В дошкільному дитинстві відбувається інтенсивний розвиток усіх пізнавальних психічних процесів, які в подальшому виступають першоосновою готовності дитини до школи‚ і найбільша роль у цей період в розвитку та становленні дитини належить батькам. Саме вони мають забезпечити своєму малюку найбільш сприятливі умови для розвитку і серйозно «працювати» в цьому напрямку, якомога частіше спілкуючись з дитиною. Чим раніше починається така взаємодія батьків з дітьми‚ тим краще‚ але хочемо зазначити: ніколи не пізно почати таку батьківську «роботу».

   Щодо питання підготовки дітей до навчання можна виділити один з його аспектів: «Як можуть батьки допомогти дитині в підготовці до школи?»

   Окреслимо кілька конкретних порад‚ які хоча й не охоплять цього багатогранного питання, але все ж таки допоможуть дорослим.

Медик у школі | Переглядів: 429 | Додав: zpzp | Дата: 11.11.2014

Джерела виникнення інфекційних хвороб та шляхи надходження в організм людини


У повсякденному житті організм людини щосекунди атакують безліч мікроорганізмів. Не всі з них здатні викликати хворобу, а без деяких було б неможливе навіть існування людини (загибель мікрофлори, наприклад, системи травлення,  у наслідок неправильного вживання антибіотиків або інших медичних препаратів, призводить до серйозних її розладів). Але серед корисних є десятки і сотні тисяч хвороботворних мікроорганізмів і вірусів, які час від часу активізуються, викликають різноманітні хвороби, загострюють хронічні захворювання і здатні навіть скоротити життя людини.
Особливістю інфекційних хвороб є, перш за все, їх заразливість, тобто можливість передачі хвороби від хворої людини або тварини здоровим. Іншою особливістю інфекційних захворювань є те, що вони виявляються не відразу після зараження, а після прихованого (інкубаційного) періоду, який може тривати протягом декількох днів, тижнів, а іноді і місяців. Збудників інфекційних захворювань можна визначити тільки за допомогою спеціальних лабораторних методів дослідження і шляхом аналізу відібраних проб.

Медик у школі | Переглядів: 429 | Додав: zpzp | Дата: 11.11.2014

Увага! Грип та ГРВІ
ОБЕРЕЖНО! ГРИП!

 Небезпечна хвороба. Грип - гостра респіраторна інфекція, при якій вірус вражає клітини слизистої оболонки дихальних шляхів, - від носа до найдрібніших бронхів. Запальний процес супроводжується нежиттю (риніт), запаленням додаткових пазух носа (синусит), гортані (ларингіт), порушенням дихання (круп), кашлем (бронхіт). Але ці прояви - півбіди. Головна небезпека полягає в тому, що грипозний вірус циркулює в крові і отруює організм, порушуючи ряд життєвих функцій. Це проявляється високою температурою, головними і м'язовими болями, блювотою, галюцинаціями. У найбільш важких випадках грип викликає токсикоз з поразкою дрібних судин і множинними крововитоками в різні органи, пневмонію, поразку серцевого м'яза. Під час захворювання різко порушуються механізми захисту від мікробів, що постійно знаходяться у верхніх дихальних шляхах. Уражені клітини трахеї і бронхів відмирають, відкриваючи шлях інфекції в глибші тканини і утрудняючи очищення бронхів. Одночасно вірус пригнічує функції імунної системи. І хоча "період беззахисності" триває всього декілька годин, цього буває достатньо для того, щоб бактерії, що знаходяться в дихальних шляхах, викликали пневмонію або "збудили до життя " інші респіраторні віруси. 

  
Медик у школі | Переглядів: 2123 | Додав: Svitlana | Дата: 09.12.2013 | Коментарі (0)